+420 775 311 151    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Stavba kol na zakázku


Stavíme kola na zakázku dle požadavků zákazníka. Ve spolupráci s českým výrobcem rámů také konstruujeme rámy na míru.

Nejlevnější stavby - naše filozofie

Nedá se vyhovět všem, to není žádná novinka. Se stále přibývajícími zakázkami přibývají různorodé požadavky zákazníků na výběr komponentů. S nároky na velmi nízkou cenu padá také kvalita dílů. Následné řešení problémů s nejlevnějšími díly se nevyplatí zákazníkovi ani nám. S touto výzvou samozřejmě přichází požadavek na naše produktové zaměření. Pokud vás zajímá jaký je náš stavební základ, co vám rádi doporučíme, jakým kolům se věnovat nebudeme a na co se při stavbách kol zaměřujeme, můžete číst dál.
1) Stavíme kola pouze na komponentech s nejlepším poměrem ceny a kvality. Stavíme kola, která nekoupíte v obchodě. Snažíme se, aby kola dávala smysl a vyplatilo se Vám nechat si jej postavit.
2) Nejlevnější horské kolo tedy u nás nenajdete s pružinovou vidlicí, převody 3x9, konusovými náboji, jednostěnnými ráfky, 4 hranou středovou osou, mechanickými brzdami, nekvalitními plášti, atd.
3) Stavíme horská kola na převodech 3x10 Deore (i krosová), 2x10 Deore, 2x11 SLX a 1x12 Sram NX.
4) Vidlice v úplném základu bude vždy vzduchová (XCR). Doporučujeme však vzduchové vidlice se seřizováním odskoku - minimálně Raidon.
5) Zapletená kola na RU osách budou mít vždy průmyslová ložiska. Ložiska v konusech mají své nevýhody - nákladnější servis, větší odpor rotace. Kola bereme převážně od Remerxu. Kola na pevných osách samozřejmě bereme od všech dostupných výrobců - Shimano, Remerx, Fulcrum, Profil, atd.
6) Středové osy na zapouzdřených ložisích se 4hrannou osou mají svoje nevýhody - při větším záběru se kroutí, vysoká hmotnost. Kliky a středové složení tedy osazujeme s dutou osou a složením Hollowtech II.
7) Pláště z nejlevnějších kategorií, jako jsou Mitas, Ralson, Force jsou těžké, mají velkou házivost a jejich směs se buďto rychle sjede, nebo není dostatečně přilnavá. Osazujeme kola tedy nejlepším kompromisem mezi kvalitou a cenou - CST, Impact (Schwalbe) a pod.

Proč stavět kolo na zakázku?

1) Kolo z obchodu nebo si nechat postavit?

Hodně lidí si říká, že nechat si postavit kolo vyjde dráž než si pro kolo zajít do obchodu. To ale není úplně pravda. Prodejci kola šidí na někdy banálních, ale často i klíčových komponentech. Například na přesmykači, brzdách, vidlici, zapletených kolech, atd. Často potom, co si takové kolo koupíte, jej musíte ještě přestavět, aby trochu dávalo smysl. Při stavbě na zakázku se tomuto určitě vyhnete. Každý komponent s Vámi pečlivě vybereme. Výsledek je například kolo poctivě poskládané celé na jedné sadě komponentů.


2) Jak kolo používáte?

První věc na kterou se Vás zeptáme, bude "na co to kolo vlastně máte?". Po této diskuzi vždy vyjde najevo, kde se dá ušetřit a kam radši investovat. Příklad. Pokud chcete krosové kolo jen na cesty a cyklostezky, často je lepší osadit kolo namísto odpruženoé vidlice, lehkou pevnou alu vidlicí a ušetřené peníze investovat do kol nebo jiných komponentů. Nebo u horského kola - rozhodujete se zda vzít kvalitnější osazení ale levnější vidlici, nebo kvalitní vidlici ale o řadu nižší osazení. Uděláme Vám porovnání hmotnosti obou sestav, a rozhodování bude daleko snažší.


3) Jakou velikost vlastně potřebuji?

Ve světě cyklistiky existuje mnoho výrobců a značek rámů. Jejich značení je celkem jednotné. Avšak geometre nikoli. Když vedle sebe postavíte 20 rámů různých výrobců například ve velikosti 19" nebo "L", každý rám bude mít jinou geometrii, a některé se můžou lišit například délkou rámu v řádech desítek milimetrů. Takže v podstatě nejde všeobecně říct, že na mě je Mko a šlus. Proto také před výběrem velikosti rámu potřebujeme vědět, jakou potřebujete například efektivní délku horní rámové trubky, nebo jak vysoko může horní rámová trubka být kvůli výšce vašeho rozkroku. Tyto zásadní rozměry řešíme našim formulářem "Proporce postavy": https://goo.gl/forms/gyO7COhaU9p67LA93


3) Důraz na klíčové komponenty.

Komponenty, které při jízdě nejvíce oceníte jsou zapletená kola a vidlice. Kvalitní zapletená kola jdou nejvíce cítit při ovládání kola, rozjezdech nebo výjezdech do kopce. Rotační hmotnost je jedna z nejznatelnějších na celém kole. Kvalitní vidlice jde dobře nastavit na vaši hmotnost a váš styl jízdy. Rozdíl pocítíte, až po dlouhých vyjížďkách, nebo pořádném testování v lese.


Na kterých rámech se dá kolo postavit?

Stavíme kola na jakémkoli rámu, který si najdete na internetu i ze zahraničních eshopů (pouze v EU a Anglii). Standardně nabízíme stavby na rámech Cube, Radon, RB, Felt, Pells, MRX, Scud, Maxbike, Force atd.


Jak stavba kola na zakázku probíhá?

  1. a) Nejprve napište na email na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  2. b) Dohodneme se jaké kolo chcete a jak jej budete používat.
  3. c) Určíte si cenový strop.
  4. d) Zvolíme správnou velikost všech komponentů včetně rámu. V nejlepším případě vyplníte tento náš formulář: https://goo.gl/forms/gyO7COhaU9p67LA93
  5. e) Nabídneme Vám jaké rámy jsou pro Vás vhodné.
  6. f) Po výběru rámu a osazení uděláme kalkulaci na požadovaný počet kofigurací.
  7. g) Po úpravách a schválení uděláte objednávku a zaplatíte zálohu na účet, obvykle 50% z ceny.
  8. h) Samotné naskladnění všech dílů trvá asi týden, následná montáž také týden.
  9. i) Předání kola může proběhnout osobně, nebo kolo posíláme dobře zabaleno v krabici Českou poštou.

Můžu si kolo nejprve vyzkoušet a potom nechat postavit?

Často to takto nejde. Nedržíme kola skladem. Proto také velice pečlivě volíme a počítáme geometrii rámu a dalších souvisejích komponentů jako je délka představce, délka klik, offset sedlovky, šířka řídítek, apod. To vše počítáme pomocí našeho formuláře "Proporce postavy": https://goo.gl/forms/gyO7COhaU9p67LA93

Při předání může dojít k tomu, že někomu nevyhovuje například délka představce, šířka řídítek nebo šířka sedla. To vše se dá během předání vyřešit výměnou, a je to samozřejmě v ceně.


Reference

Zde jsou některé z našich referencí
Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com