JSME OFICIÁLNÍ DODAVATEL A SERVIS KOL

LEE COUGAN PRO MORAVU

HISTORIE ZNAČKY: NAROZENO V USA, VYROSTLO V ITÁLIIZačátkem 70. let nastal okamžik, kdy se hrstka lehkomyslných snílků rozhodla, že hranice asfaltových silnic je omezují v jejich hledání vzrušení v sedle.

Chtěli vytvořit terénní kola, aby se ponořili do přírody a poznali její drsnou krásu. Pustili se do úprav starých „cruiser“ kol s lepšími brzdami, motokrosovými řídítky a širšími pneumatikami, aby vyrazili na horské cesty v Kalifornii. Těmto kolům se říkalo „klunkers“ a „klunk“ se také stalo slovesem, které označovalo činnost horské cyklistiky, která ještě neexistovala.

Pan Lee Katz, zvídavý a podnikavý muž, byl součástí skupiny nadšenců, která se táhla kolem otců zakladatelů horské cyklistiky.
V roce 1977 se v Evanstonu ve státě Illinois rozhodl vytvořit vlastní značku, jejímž prostřednictvím bude prodávat svá kola. Z jeho velké vášně pro cyklistiku se zrodila originální intuice: pro své cyklistické „butiky“ začal vyvíjet specializované produkty se špičkovými technickými vlastnostmi.

Značka Lee Cougan se zrodila z velké vynalézavosti a zkušeností pana Lee Katze.

Osobně navrhl jízdní kola a poté nechal vyrobit rámy na Tchaj-wanu, které pak smontoval v USA, čímž vytvořil špičková a výkonná řešení. Pan Lee Katz osobně jezdil za producenty, aby dohlížel na výrobu a zajistil kvalitu jejich práce.

Jméno Cougan si vybral, protože je velmi podobné pumě, jednomu ze symbolických zvířat severoamerické divočiny. Kultura horské cyklistiky rychle přesáhla hranice USA.
Mezitím v Itálii, v severovýchodním trojúhelníku, kde se vyvinula největší jména světového „sportovního systému“, byla založena společnost Stardue „Active Sport Equipment“, která se od 80. let minulého století zabývá marketingem jízdních kol a cyklistického příslušenství a koly. Stardue, původně distributor špičkových amerických a italských značek, hledal něco jiného, flexibilnějšího a přizpůsobitelného. Takže v roce 1993 to bylo díky Stardue, že Lee Cougan přistál v Evropě.

Po několika letech cestování s produkty navrženými s panem Lee Katzem a poté pouze dovezenými bylo po vzájemné dohodě rozhodnuto odlišit dvě produktové řady: jak pan Lee Katz navrhl a vyvinul estetiku a technologii svých modelů pro na americkém trhu měla Stardue díky této spolupráci možnost upravit projekty tak, aby je přizpůsobily evropskému trhu. Lee Cougan tak měl přístup ke špičkovým komponentům díky působení na dvou různých trzích. Díky tomu, že se výrobky montovaly přímo v Evropě, byly cenově dostupné pro mnohem více nadšenců.

Od konce 90. let Stardue vyvíjel design modelů interně a se souhlasem pana Lee Katze se kola „Lee Cougan Europe“ stávaly stále více špičkovými a zaměřenými na výkon.
Spolupráce s panem Lee Katzem pokračovala až do konce minulého století, kdy značka změnila majitele a v posledních dvaceti letech Stardue spravuje produkty značky Lee Cougan po celém světě, čímž se stala italskou značkou pro všechny záměry a účely.

Lee Cougan začal vyvíjet širokou a příčnou řadu schopnou přizpůsobit se různým trhům díky vysoké míře inovací. Během krátké doby se stala specializovanou značkou schopnou nabídnout vysokou kvalitu za konkurenceschopnou cenu, zejména ve srovnání s giganty americké horské cyklistiky.


„Lee Cougan udělal skok ve zviditelnění, když se v roce 1997 zúčastnil Camel Trophy v Mongolsku a poté v roce 1998 Tierra del Fuego v Patagonii.

Tam, mezi drsností pouště Gobi a ledovou krajinou jižní Argentiny, kola této značky prokázala svou kvalitu, výkon a spolehlivost i v těch nejextrémnějších podmínkách.

Společnost byla jednou z prvních, která se v roce 2006 zaměřila na to, aby cyklistům nabídla možnost přizpůsobit si svá kola hned od okamžiku objednávky a vyvinula službu „Udělej si vlastní kolo““. To pomohlo společnosti Lee Cougan odlišit kvalitu sítě prodejen a zákaznických služeb. Vyvinuli modulární kola, která byla přizpůsobena požadavkům zákazníka.“
Pouto Lee Cougana se světem soutěží rok od roku sílilo

2008
S Kolumbijkou Laurou Abril, která závodila za španělský tým, vyhráli juniorskou zemi mistrů světa.

2015
Závodní oddělení Lee Cougana posadilo na své motocykly Kolumbijce Diega Alfonsa Ariase Cuerva, který se zúčastnil mistrovství v maratonu a stal se národním šampionem.

2018
Oddanost Lee Cougana závodění přechází do týmu Soudal Lee Cougan Racing Team. Značka si vybrala Top Race Team jako reprezentaci své sportovní image v horské cyklistice a poskytla týmu své špičkové produkty, které jsou testovány a vyvíjeny v náročných maratonských závodech.

VIZE / SMĚR DO BUDOUCNOSTI
A co budoucnost? Budoucnost je nepředvídatelná!